Sort by
  • Don't Worry Darling

  • See How They Run

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • They/Them

    ½

  • Elvis

    ★★

  • Moonage Daydream

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★

  • Marry Me

    ½

  • Death on the Nile

    ½

  • Scream

  • Single All the Way

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Red Notice

    ½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Death and Bowling

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Nobody

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Wendy Williams: What a Mess!

    ★★

  • Wendy Williams: The Movie

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Happiest Season

    ★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Same Time, Next Christmas

    ½

  • Dark Waters

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Running with Beto

  • Greener Grass

    ★★

  • The Souvenir

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★