Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trail to Oregon!

The Trail to Oregon!

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
January 6th

January 6th

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★★
Edit this entry