• He's All That

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Me Sinto Bem com Você

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Socorro, Virei uma Garota!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Toc Toc

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Teen's Confessions

    ★★★★

  • Her

    ★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Valentine's Day

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★★

  • Bridge to Terabithia

    ★★★★★

  • Monster House

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★½

  • Click

    ★★★★★

  • Zathura: A Space Adventure

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★★

  • Imagine Me & You

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • 50 First Dates

    ★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★