Sort by
  • Zodiac: what's your sign?

    ★★½

  • Dear David

    ★★½

  • The Big 4

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Sri Asih

    ★★★★

  • Making 1899

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★★

  • Before I Met You

  • Perfect Strangers

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Drama Ratu Drama

    ★★★★

  • The Red Point of Marriage

    ★★★★½

  • Lara Ati

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Drifting Home

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★

  • Broken Wings

    ★★★

  • Royalteen

  • The Little Guy

    ★★½

  • Groot's Pursuit

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★

  • Ghost Writer 2

    ★★★

  • Magnum Opus

    ★★★

  • Ivanna

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

  • Suka Duka Berduka

    ★★★★½

  • My Sassy Girl

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Satria Dewa: Gatotkaca

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Missing Home

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Gara-Gara Warisan

    ★★★½

  • KKN di Desa Penari

    ★★

  • KinnPorsche: The Series

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Before, Now & Then

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Through My Window

    ★★

  • Dear Nathan: Thank You Salma

    ★★★

  • Aku Bukan Jodohnya

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Not Me

  • Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Layangan Putus

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Bad Buddy

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Photocopier

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★★

  • Cinderella

  • After We Fell

  • Nona

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★