Sort by

Dylan has logged 140 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Promise at Dawn

Promise at Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
See You Up There

See You Up There

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombillenium

Zombillenium

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tunnel

The Tunnel

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry