Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★½
Edit this entry  
26
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Wandering Earth II

The Wandering Earth II

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
17
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Edit this entry  
17
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★½
Edit this entry  
16
Madame Butterfly

Madame Butterfly

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lady Street Fighter

Lady Street Fighter

1981
×
Edit this entry  
14
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Torque

Torque

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★
Edit this entry  
18
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
Edit this entry  
18
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
½
Edit this entry  
10
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Heck

Heck

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
The King of the Kickboxers

The King of the Kickboxers

1990
×
★★½
Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Groove

Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
Help

Help

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Gorgeous

Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Disorder

Disorder

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Edit this entry  
25
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Samurai Shodown: The Motion Picture

Samurai Shodown: The Motion Picture

1994
×
Edit this entry  
24
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
16
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

2017
×
★½
Edit this entry