• Wonder

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • Alternative Math

  • The Florida Project

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Here's the Plan

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Nosedive

  • Cautionary Tales

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • 13th

  • Sing

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Piper

  • The Neon Demon

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

  • Riley's First Date?

  • The Man Who Knew Infinity

    ★★★

  • Closet Monster

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Tomorrowland

  • Cinderella

  • Dope

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

  • Paddington

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Lava

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Maleficent

  • The Fault in Our Stars

  • East Side Sushi

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • Frozen

  • Her

    ★★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★½

  • Despicable Me 2

  • Monsters University

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Black Mirror: White Bear

  • Black Mirror: Be Right Back

  • Lincoln

  • The Men Who Built America