Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Uzumaki

Uzumaki

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gunsmith Cats

Gunsmith Cats

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Intoxication

Intoxication

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eva

Eva

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kite

Kite

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry