Sort by

Vegasboy1848 has logged 23 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eingeschlossene Gesellschaft

Eingeschlossene Gesellschaft

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Surrogates

Surrogates

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Metro

Metro

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Croupier

Croupier

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Horse Whisperer

The Horse Whisperer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf and the Lion

The Wolf and the Lion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry