Luke has logged 47 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Emelie

Emelie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Curve

Curve

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night Fare

Night Fare

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Games

Evil Games

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Inner Demon

Inner Demon

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Road Games

Road Games

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Some Kind of Hate

Some Kind of Hate

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Contracted: Phase II

Contracted: Phase II

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Intruders

Intruders

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Future Shock! The Story of 2000AD

Future Shock! The Story of 2000AD

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Girl

Final Girl

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellions

Hellions

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Landmine Goes Click

Landmine Goes Click

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Stung

Stung

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cherry Tree

Cherry Tree

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Motivation

The Motivation

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Winnebago Man

Winnebago Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vacation

Vacation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wild

The Wild

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Unity

Unity

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Found

Found

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Cub

Cub

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Common

Common

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry