Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Mad Doctor

The Mad Doctor

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Broken Promise

Batman: Broken Promise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jungle

Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Till Death

Till Death

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Biology

Bad Biology

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

1988
×
Read the review Edit this entry  
17
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

1986
×
Read the review Edit this entry  
13
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
9

9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Guinea Pig 3: He Never Dies

Guinea Pig 3: He Never Dies

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Trust No One: The Hunt for the Crypto King

Trust No One: The Hunt for the Crypto King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guinea Pig: Devil's Experiment

Guinea Pig: Devil's Experiment

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Constantine

Constantine

2005
×
Read the review Edit this entry