Sort by

vasco has logged 37 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mayday

Mayday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Babenco: Tell Me When I Die

Babenco: Tell Me When I Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tove

Tove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Buladó

Buladó

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Better Days

Better Days

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Dara of Jasenovac

Dara of Jasenovac

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry