Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • The Little Mermaid

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

  • John Wick: Chapter 4

  • Scream VI

  • We Have a Ghost

  • Cocaine Bear

  • Inside

  • Creed III

  • Knock at the Cabin

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Starling Girl

    ★★★½

  • Infinity Pool

  • Polite Society

  • Babylon

    ★★★★

  • Willaq Pirqa, the Cinema of My Village

    ★★★½

  • Cabbage

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Shadows: The Making Of Nope

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

  • Smile

    ★★★

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

  • Sanctuary

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Inspection

    ★★

  • Blonde

  • Saint Omer

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★½

  • Pearl

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vesper

    ★★★

  • Halftime

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Impregnated

  • Elvis

    ★★★

  • Will-o’-the-Wisp

  • The Five Devils

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Enys Men