• Jagame Thandhiram

    ★½

  • Radhe: Your Most Wanted Bhai

    ½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • WandaVision

    ★½

  • Master

    ★★½

  • Coolie No. 1

    ½

  • AK vs AK

    ★★★

  • Chhalaang

    ★½

  • Soorarai Pottru

    ★★★

  • Ludo

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • V

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Mrs. Serial Killer

    ½

  • Normal People

    ★★★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★

  • Thappad

    ★★★½

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★½

  • Malang

    ★½

  • Jawaani Jaaneman

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★

  • Sarileru Neekevvaru

    ★½

  • Good Newwz

    ★★

  • Mathu Vadalara

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Bala

    ★★★

  • Bigil

    ★★

  • Housefull 4

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Sky Is Pink

    ★★★½

  • Dream Girl

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Judgementall Hai Kya

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Super 30

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Article 15

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½