Sort by
  • Pathaan

    ★★★½

  • Malikappuram

    ★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • The Autopsy

    ½

  • The Outside

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ½

  • Lot 36

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★★

  • Wedding Season

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Vaashi

    ★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Jalsa

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Kashmir Files

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • 83

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Maid

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • #Home

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Shershaah

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Cold Case

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • Joji

    ★★

  • Irul

    ½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Roohi

    ½

  • Moxie

    ★★★