Sort by
  • Thiruchitrambalam

    ★★★½

  • Thallumaala

    ★★★★

  • Nna Thaan Case Kodu

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★½

  • Malayankunju

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Gargi

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Priyan Ottathilaanu

    ★★★½

  • Vaashi

    ★★★

  • 777 Charlie

  • Dear Friend

  • Hustle

    ★★★

  • Vikram

    ★★★½

  • Kuttavum Shikshayum

    ★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Crimes of the Future

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

  • Keedam

    ★★★

  • The Roundup

    ★★★★

  • Jayeshbhai Jordaar

    ★★½

  • Jo & Jo

    ★★★

  • Puzhu

    ★★★½

  • Don

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Jana Gana Mana

    ★★★½

  • Antakshari

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★½

  • Beast

  • Dasvi

    ★★★

  • Sharmaji Namkeen

    ★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Aavasavyuham

    ★★★★

  • Oruthee

    ★★★½

  • Pathrosinte Padappukal

    ★★★½

  • Bachchhan Paandey

  • Jalsa

    ★★★½

  • Pada

  • Everything Everywhere All at Once

  • Naradan

    ★★★

  • Bheeshma Parvam

    ★★★½

  • Love Hostel

  • Upacharapoorvam Gunda Jayan

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Freedom Fight

    ★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Kapil Sharma: I'm Not Done Yet

    ★★★½

  • Bro Daddy

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Hridayam

    ★★★★½

  • Bhoothakaalam

    ★★★★

  • Fresh

  • Scream

  • Super Sharanya

  • Atrangi Re

    ★★

  • Writer

    ★★★½

  • Madhuram

    ★★★★

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • 83

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★