• El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

  • The Grinch

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Terminal

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Howards End

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★½

  • The Breadwinner

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • American Made

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • The Space Between Us

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½