Sort by

vanessacaputo has logged 43 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Edit this entry  
30
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
19
Queen & Country

Queen & Country

2015
×
Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Blow

Blow

2001
×
Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Edit this entry  
29
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
Edit this entry  
27
Up

Up

2009
×
Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
Edit this entry  
21
Ghosted

Ghosted

2023
×
Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
16
The Capture

The Capture

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
05
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Divine

Divine

2020
×
Edit this entry  
28
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
Edit this entry  
25
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
Edit this entry  
16
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
Edit this entry  
15
Diabolically Yours

Diabolically Yours

1967
×
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Closer

Closer

2004
×
Edit this entry  
08
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★½
Edit this entry  
07
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
Edit this entry  
04
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★
Edit this entry  
24
Senna

Senna

2010
×
Edit this entry  
23
Mystic River

Mystic River

2003
×
Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ophelia

Ophelia

2018
×
Edit this entry  
08
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
05
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
Edit this entry  
04
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry