Van has logged 32 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
22
PlayTime

PlayTime

1967
×
Edit this entry  
08
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry