• Schumacher

    ★★½

  • Tough

  • Sunburn

  • Alba

  • Baltasar

  • Sunset Country

  • The Bends

  • Beautiful They

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Stowaway

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Barnacle Face

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Don't Forget to Go Home

  • Hamilton

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Tom Walker: Very Very

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Emma.

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • Gravedad

  • Doctor Sleep

  • Watchmen

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Babyteeth

  • Bach-Hông

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald