Sort by

fran has logged 146 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Denial

Denial

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sylvia

Sylvia

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lizzie Borden Took an Ax

Lizzie Borden Took an Ax

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Canterville Ghost

The Canterville Ghost

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry