Sort by

Vampiremi has logged 32 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
18
I Am So Proud of You

I Am So Proud of You

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Screening

Last Screening

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
11:14

11:14

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★★
Read the review Edit this entry