Sort by

Vampiremi has logged 234 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
New Order

New Order

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Den

The Den

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Fabric

In Fabric

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
1994

1994

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Video Vega

Video Vega

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Reaping

The Reaping

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry