Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Premonition

Premonition

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Tournament

The Tournament

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Krabi

Krabi

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Puncture

Puncture

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
★★★
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry