Brittany has logged 187 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Countess

The Countess

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Porno

Porno

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood & Donuts

Blood & Donuts

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carmilla

Carmilla

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vamp

Vamp

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Claire Wizard Thesis

The Claire Wizard Thesis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Split Second

Split Second

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bay

The Bay

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry