• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Interstellar

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★

  • The Shining

    ★★★