• Nomadland

  • Joker

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

  • 2001: A Space Odyssey