Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Because I Said So

Because I Said So

2007
×
★½
Edit this entry  
19
Audrey

Audrey

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Shutter

Shutter

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Perfect Pairing

A Perfect Pairing

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Takers

Takers

2010
×
Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Burnt Money

Burnt Money

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Supervenus

Supervenus

2014
×
Edit this entry  
25
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
Edit this entry  
24
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Pinocchio: A True Story

Pinocchio: A True Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War of Likes

War of Likes

2021
×
½
Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Marshalls

The Marshalls

2016
×
★★★½
Edit this entry