Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Strange Way of Life

  • Blondi

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★★★

  • Swarm

    ★★★★★

  • Passages

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Whale

  • Argentina, 1985

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Women Talking

  • Lady Chatterley's Lover

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Not Okay

  • Bullet Train

    ★★★

  • Persuasion

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Hustle

  • Close

    ★★★★★

  • The Five Devils

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

  • Crush

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

  • Soft & Quiet

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • When You Finish Saving The World

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★