Sort by
  • Blonde

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★½

  • Polar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Arctic

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

  • Coco

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • It

  • Batman and Harley Quinn

    ★★★