• Lisa Frankenstein

    Lisa Frankenstein

    ★★★½

    this film is perfect for annoying gals (it’s me i’m the annoying gal!)

  • Bottoms

    Bottoms

    ★★★★½

    “my dad left me and i’m incredibly punctual!”

    rachel sennott they could NEVER make me hate you

  • Thanksgiving

    Thanksgiving

    ★★★

    some really fantastic kills and addison rae (the baddest b) what more could you ask for?

  • Deadpool 2

    Deadpool 2

    ★★★

    umm why is zazie beetz not credited for deadpool and wolverine??? do you not want more hot people in your movie??

  • Deadpool

    Deadpool

    ★★★★

    i don’t mean to sound like a millennial (i’m gen z please) but this did make me laugh out loud…

  • Priscilla

    Priscilla

    ★★★★

    not elvis and priscilla having their own euphoria moment 😭

  • Whiplash

    Whiplash

    ★★★★

    andrew should focus less on the drums and work on drumming up some bitches

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

    harley giving canary a hair-tie mid fight is so real

  • Crossroads

    Crossroads

    ★★★★

    i genuinely don’t care that people hated this, i absolutely enjoyed every second. all the girls were so cute together and britney was just so fun to watch. i don’t care about the plot holes or sometimes questionable acting! this is girlhood! also they played my favorite britney song in the credits like what more could i ask for???

  • Gone Girl

    Gone Girl

    ★★★★★

    just an average all-american kinda of marriage.

    happy valentine’s day lovers!

  • Suspiria

    Suspiria

    ★★★★

    she is mother!

  • The Seven Year Itch

    The Seven Year Itch

    ★★½

    i was scared when the first 30 minutes were all just this boring man who speaks to himself. shut up and show me marilyn!!!