Sort by

zoee has logged 251 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
14
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kitbull

Kitbull

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry