Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Passenger

The Passenger

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Eileen

Eileen

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry