Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Punish Me

Punish Me

2006
×
★½
Edit this entry  
24
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Edit this entry  
21
Flesh Gordon

Flesh Gordon

1974
×
★★★½
Edit this entry  
20
Doc Savage: The Man of Bronze

Doc Savage: The Man of Bronze

1975
×
★★★
Edit this entry  
16
The Outfit

The Outfit

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Summertime

Summertime

1955
×
★★½
Edit this entry  
15
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★
Edit this entry  
13
Forever's Gonna Start Tonight

Forever's Gonna Start Tonight

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
A Guide to Breathing Underwater

A Guide to Breathing Underwater

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Edward Penishands

Edward Penishands

1991
×
★½
Edit this entry  
12
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★
Edit this entry  
12
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★
Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Edit this entry  
08
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Soft Fiction

Soft Fiction

1979
×
★★★★
Edit this entry  
05
High School

High School

1968
×
★★★½
Edit this entry  
05
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★
Edit this entry  
04
Welfare

Welfare

1975
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rilakkuma and Kaoru

Rilakkuma and Kaoru

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
Mr. Thank You

Mr. Thank You

1936
×
★★★½
Edit this entry  
01
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
The Seen and Unseen

The Seen and Unseen

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dustin

Dustin

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Castle of Purity

Castle of Purity

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★
Edit this entry  
22
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
A Tale of Love and Desire

A Tale of Love and Desire

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Wall Engravings

Wall Engravings

1968
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★½
Edit this entry  
19
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★½
Edit this entry  
18
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Places in Cities

Places in Cities

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Westler

Westler

1985
×
★★½
Edit this entry  
12
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★★
Edit this entry