• The Runner

    ★★★½

  • Patti Smith, la poésie du punk

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Dear Thomas

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Genderation

    ★★★½

  • Let the Wrong One In

    ★★½

  • In Limbo

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Precious Ivie

    ★★½

  • Silent Night

  • My Son

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • INU-OH

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★½

  • Rhino

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • America Latina

    ★★

  • Don't Get Too Comfortable

    ★★

  • The Shift

    ★★

  • Heltzear

    ★★

  • Sandstorm

    ★★★½

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★½

  • Pilgrims

    ★★½

  • Freaks Out

    ★★½

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★½

  • You Resemble Me

    ★★½

  • The Great Silence

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Hair Tie, Egg, Homework Books

    ★★★

  • White Building

    ★★★

  • Reflection

    ★★★

  • The Falls

    ★★½

  • The Great Movement

    ★★★

  • Inferno Rosso: Joe D'Amato on the Road of Excess

    ★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Becoming Led Zeppelin

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Night

    ★★★½

  • The Boob Fairy

    ★★½

  • Leave No Traces

    ★★½

  • Semiotic Plastic

    ★★★★

  • Promises

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Out of This World

    ★★½

  • Karmalink

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • Neubau

    ★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★★

  • A Pure Place

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Vortex

    ★★★★