Sort by

🐱Andrew has logged 41 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Song of the Butterflies

The Song of the Butterflies

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
15 Things You Didn't Know About Bigfoot

15 Things You Didn't Know About Bigfoot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hype!

Hype!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The One and Only Dick Gregory

The One and Only Dick Gregory

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taxi to the Dark Side

Taxi to the Dark Side

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Respect

Respect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Say Amen, Somebody

Say Amen, Somebody

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pola X

Pola X

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Shadow of 9/11

In the Shadow of 9/11

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pier Kids: The Life

Pier Kids: The Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crossing Beyond

Crossing Beyond

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Days of Truce

Days of Truce

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rings of the World

Rings of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First

First

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Bud Greenspan Presents Vancouver 2010: Stories of Olympic Glory

Bud Greenspan Presents Vancouver 2010: Stories of Olympic Glory

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Everlasting Flame

The Everlasting Flame

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bud Greenspan’s Torino 2006: Stories of Olympic Glory

Bud Greenspan’s Torino 2006: Stories of Olympic Glory

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bud Greenspan’s Athens 2004: Stories of Olympic Glory

Bud Greenspan’s Athens 2004: Stories of Olympic Glory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Salt Lake 2002: Stories of Olympic Glory

Salt Lake 2002: Stories of Olympic Glory

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sydney 2000: Stories of Olympic Glory

Sydney 2000: Stories of Olympic Glory

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mayor

Mayor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Olympic Glory

Olympic Glory

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nagano ’98 Olympics: Stories of Honor and Glory

Nagano ’98 Olympics: Stories of Honor and Glory

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry