Sort by

user856850 has logged 180 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★½
Edit this entry  
07
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★
Edit this entry  
03
Terrifier

Terrifier

2016
×
Edit this entry  
03
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beforel Orel: Trust

Beforel Orel: Trust

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
The Slap

The Slap

2015
×
½
Edit this entry  
24
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★½
Edit this entry  
16
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
28
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★½
Edit this entry  
28
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Edit this entry  
28
Blade

Blade

1998
×
★★
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vortex

Vortex

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★½
Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Draft Horse

The Draft Horse

1942
×
★★★
Edit this entry  
14
The Wacky Wabbit

The Wacky Wabbit

1942
×
★★★
Edit this entry  
14
The Wabbit Who Came to Supper

The Wabbit Who Came to Supper

1942
×
★★★
Edit this entry  
14
Conrad the Sailor

Conrad the Sailor

1942
×
★★½
Edit this entry  
14
Wacky Blackout

Wacky Blackout

1942
×
★★½
Edit this entry  
14
Eatin' on the Cuff or The Moth Who Came to Dinner

Eatin' on the Cuff or The Moth Who Came to Dinner

1942
×
★★
Edit this entry  
14
The Cagey Canary

The Cagey Canary

1941
×
★★
Edit this entry  
14
The Bug Parade

The Bug Parade

1941
×
★★½
Edit this entry  
14
Snow Time for Comedy

Snow Time for Comedy

1941
×
★★½
Edit this entry  
14
The Cat's Tale

The Cat's Tale

1941
×
★★
Edit this entry  
14
The Crackpot Quail

The Crackpot Quail

1941
×
★½
Edit this entry  
14
Elmer's Pet Rabbit

Elmer's Pet Rabbit

1941
×
★★½
Edit this entry  
14
Porky's Snooze Reel

Porky's Snooze Reel

1941
×
★★½
Edit this entry  
14
Porky's Bear Facts

Porky's Bear Facts

1941
×
★★
Edit this entry  
14
The Haunted Mouse

The Haunted Mouse

1941
×
★★½
Edit this entry  
14
Rhapsody in Rivets

Rhapsody in Rivets

1941
×
★★★
Edit this entry