Sort by
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Alien

    ★★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Still Walking

    ★★★★

  • Rashomon

    ★★★★½

  • City of God

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • Yojimbo

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Matilda

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★