Sort by
  • Wonka

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • American Fiction

    ★★★½

  • The Nun II

    ★½

  • Maestro

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★

  • New Dimension! Crayon Shinchan the Movie: Battle of Supernatural Powers ~Flying Sushi~

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Roundup: No Way Out

    ★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Sleep

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Monster

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • 20th Century Girl

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Space Sweepers

  • Mass

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Soul

  • Run

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½