Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dashcam

Dashcam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bestia

Bestia

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Sky Is Everywhere

The Sky Is Everywhere

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dropout

The Dropout

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Edit this entry  
01
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Edit this entry