• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Colin in Black & White

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Akakiri

  • Fever Dream

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Memory Box: Echoes of 9/11

    ★★★½

  • I and the Stupid Boy

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Blush

  • The Novice

    ★★★½

  • Lisey's Story

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Little Prince(ss)

  • Growing Fangs

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Year Earth Changed

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Ride or Die

    ★★★★