• Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • Tenet

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

  • Coffee & Kareem

    ½

  • All the Bright Places

  • Isi & Ossi

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

  • Airplane Mode

  • Jumanji: The Next Level

  • Tall Girl

  • Hustlers

  • The King

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

  • Beats

    ★★★

  • Toy Story 4

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Everybody's Everything

  • Isn't It Romantic

    ½

  • System Crasher

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Head Full of Honey

  • Nothing to Hide

  • Battle

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Flavors of Youth

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

  • Yung

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Capernaum

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Candy Jar

  • Jim Button and Luke the Engine Driver

    ★★★

  • Tomb Raider

  • The Silent Revolution

  • Black Panther

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Fifty Shades Freed

  • After the Rain

  • Violet Evergarden

  • Pitch Perfect 3

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Paddington 2

  • Coco

  • SPF-18

    ½

  • My Little Pony: The Movie

  • Familiye

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Death Note

    ½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets