Sort by
  • Spider-Man: Beyond the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Eternals

    ★★★★

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Hawkeye

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Assembled: The Making of Black Widow

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Assembled: The Making of WandaVision

  • Moxie

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½