Sort by

unqualified_guy has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Click

Click

2006
×
★★
Read the review Edit this entry