• Louise

    ★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Model Citizen

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Memorable

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • On My Skin

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Detainment

    ★½

  • Dogman

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Bobby Kennedy for President

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Framed

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Leisure Seeker

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Everything You Want

    ★★★½

  • Pure Hearts

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Nuraghes

    ★★★½

  • The Case of: JonBenét Ramsey

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Undrafted

    ★★★½

  • Piper

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½