Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Samaritan

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • The Stranger

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Costa Concordia: Chronicle of a Disaster

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★