• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Trese After Dark

    ★★★

  • Tililing

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Wish You

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Told Sunset About You

    ★★★★★

  • Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!

    ★★★

  • Dear Ma

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Heneral Rizal

    ★★★★★

  • Where Your Eyes Linger

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • 2gether: The Series

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • The King

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Descendants 3

    ★★★★

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★

  • Benjamin

    ★★★★

  • Billie and Emma

    ★★½

  • Ophelia

    ★★★

  • Goyo: The Boy General

    ★★★★

  • I Am Jonas

    ★★★½

  • Noblemen

    ½

  • Alex Strangelove

    ½

  • Love, Simon

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Descendants 2

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ½

  • Die Beautiful

    ★★★½

  • Yuri!!! on Ice

    ★★★★

  • Handsome Devil

    ★★★½

  • Esteros

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★★

  • Hidden Kisses

    ★★

  • Victor Frankenstein

    ★½

  • Closet Monster

    ★★★★

  • Heneral Luna

    ★★★★

  • Descendants

    ★★★½

  • Bonifacio: Ang Unang Pangulo

    ½

  • Bontok, Rapeless

    ★★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★½

  • Boys

    ★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ½

  • Kill Your Darlings

    ★★★★

  • Mama

    ★½

  • El Presidente

    ½

  • Les Misérables

    ★★★

  • Snow White and the Huntsman

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • North Sea Texas

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Enchanted

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★½