Nathan has logged 26 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
Edit this entry  
23
The Trip

The Trip

2010
×
Edit this entry  
22
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antz

Antz

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Monster in Paris

A Monster in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry