Sort by

nabeel has logged 566 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Reprise

Reprise

2006
×
Edit this entry  
23
Wolf

Wolf

2021
×
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★
Edit this entry  
21
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
France

France

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belle

Belle

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Aik Hai Nigar

Aik Hai Nigar

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry