ナナ has logged 24 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Goedam

Goedam

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The Perfection

The Perfection

2018
×
Edit this entry  
10
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry